KERMA KAKEL ÄR EN VÄLKÄND FACKBUTIK BELÄGEN I MALMÖ MELLAN JÄGERSRO OCH SVÅGERTORP
OCH NU ÄVEN I ÄNGELHOLM PÅ METALLGATAN 12.

Nyheter

VI PÅ KERMA KAKEL ÄR STOLTA ATT PRESENTERA 2CM KLINKER FÖR  UTOMHUSBRUK DET ÖVERLÄGSNA  ALTERNATIVET TILL BETONG OCH NATURSTEN!

TILL SKILLNAD FRÅN STEN, TRÄ OCH BETONG KRÄVS INGEN BEHANDLING ELLER UNDERHÅLL. KLINKER KAN INTE MISSFÄRGAS ELLER BLEKAS OCH ÅLDRAS INTE.

FRAM TILL MIDSOMMAR HAR VI FANTASTISKA PRISER SÅ PASSA PÅ!

2CM KLINKER FÖRUTOMHUSBRUK

60X60cm: 599:-/M²
60X60cm sågad:699:-/M²
40X120cm: 799:-/M²

FÖRHÖJNINGSBEN FÖR UTOMHUSKLINKER:

Fast

25mm: 30:-/st
35mm: 30:-/st

Ställbara

35-50mm: 45:-/st
50-70mm: 45:-/st
65-100mm: 50:-/st
95-130mm: 50:-/st
125-160mm: 55:-/st

 

bar citta¦Ç Grey 06.04.13 MP esterno ombrellone beige 06.11.13 GE Marazzi_01 Esterno residenziale posa su erba_Treverkhome 2 cm_DEFINITIVO ok NEWMarazzi Tecnica_system N20mm_01_Esterno posa su erba_Part A_DEFImmagini 1085part.2 bar citta¦Ç 06.10.13 GE

UTSTÄLLNING

PROFFSBUTIK

Vi håller oss kontinuerligt uppdaterade om vad branschens våtrumsregler säger för att kunna erbjuda relevant kunskap till Dig som kund.

Vi samarbetar med de största leverantörerna för att kunna hålla en snabb leveransservice och mycket hög produktkvalitet. Vi lagerför det mesta av våra produkter men har snabba och regel-bundna leveranser om någon produkt skulle vara slutsåld.

Välkommen in till oss!

Öppettider Sommar 2015

Utställning Malmö:
SOMMARSTÄNGT LÖRDAGAR V26-32 åter öppet lördagar från den 15/8

Ändrig av öppettider av:

Proffsbutik
07.00-16.00 Sommartider!

 

Malmö

Agnesfridsvägen 191
213 75 Malmö

Tel: 040-31 22 40 (Vard. 8.00-17.00)
Fax: 040-31 22 59
Lagerfax: 040-31 22 54

Öppettider Utställningen Lager Proffsbutik
Mån – Fre: 10:00 – 18:00 06:30 – 18:00 06:30 – 17:00
Lör: Stängt Stängt SE NEDAN

Ängelholm
Metallgatan 12
262 72 Ängelholm

Tel: 0431-159 10
Fax: 0431-159 20

OBS! OBS! OBS! OBS! OBS! OBS! OBS! OBS! OBS! OBS! OBS!
SOMMARTIDER
Lördagsstängt tom v 32
v 27, v 28 och v 31 har vi öppet 10 – 16 alla vardagar.
Semesterstängt v 29 och v 30.

Öppettider Utställningen Lager Proffsbutik
Mån – Fre: 10:00 – 18:00 07:00 – 18:00 07:00 – 17:00
Lör: Stängt Stängt SE NEDAN

OBS! LÖRDAGAR OCH VARDAGAR EFTER 17,00 KAN VERKTYG ETC HANDLAS VIA INGÅNG LAGER ELLER UTSTÄLLNING. FÖR UTLEVERANS KÖR IN GENOM GRINDARNA OCH RING PÅ KLOCKAN UTANFÖR PORTEN.

Speciella öppettider under 2015

2/4 Skärtorsdagen – Öppet som vanligt
3/4 Långfredagen – Stängt
4/4 Påskafton – Stängt
6/4 Annandag påsk – Stängt
30/4 Valborgsmässoafton – Öppet som vanligt
1/5 Första maj – Stängt
14/5 Kristi himmelsfärdsdag – Stängt
23/5 Pingstafton – Stängt
6/6 Nationaldagen – Stängt

20/6 Midsommarafton – Stängt
21/6 Midsommardagen – Stängt
1/11 Alla helgons dag – Stängt
23/12 Lille julafton – Stängt
24/12 Julafton – Stängt
25/12 Juldagen – Stängt
26/12 Annandag jul – Stängt
31/12 Nyårsafton – Stängt


Tommy Åberg
VD
040-31 22 40
tommy.aberg@kerma.se

Peter Viktorsson
Ekonomiansvarig
040-31 22 58
peter.viktorsson@kerma.se

Marcus Fridh
Inköpsansvarig
040-31 22 56
marcus.fridh@kerma.se

Mikael Paulsson
Arkitekt/försäljning
040-31 22 52
mikael.paulsson@kerma.se

Jimmy Hansson
Proffsbutik / Projekt
040 31 22 44
jimmy.hansson@kerma.se

Marcus Rosenberg
Projekt/Kvalite
040-31 22 49
marcus.rosenberg@kerma.se

Eva Wiklund

Försäljning Malmö
040-31 22 41
eva.wiklund@kerma.se
Ledig

Peter Svensson
Försäljning Malmö, Ängelholm
040-31 22 53
peter.svensson@kerma.se

Ida Landgren (ledig)
Försäljning Malmö
040-31 22 46
ida.landgren@kerma.se

Inga-Lena Thunberg
Försäljning, Ängelholm
043-11 59 10
040-31 22 48
inga-lena.thunberg@kerma.se

Rebecca Bengtsson
Försäljning Ängelholm
043-11 59 10
rebecca.bengtsson@kerma.se

[/full_width_color]

Frågor? Skriv gärna till oss

Följ oss på Facebook

Back to Top