KERMA KAKEL ÄR EN VÄLKÄND FACKBUTIK BELÄGEN I MALMÖ MELLAN JÄGERSRO OCH SVÅGERTORP
OCH NU ÄVEN I ÄNGELHOLM PÅ METALLGATAN 12.

Nyheter

Kerma Kakel har nu fullvärdig version av Konradssons pannåställ. Där hittar du nu hela Konradssons Kakel sortiment snyggt exponerat. Och du…. även våra kampanjprodukter! Missa inte det!

terra-2      terra      acustico-8

UTSTÄLLNING

PROFFSBUTIK

Vi håller oss kontinuerligt uppdaterade om vad branschens våtrumsregler säger för att kunna erbjuda relevant kunskap till Dig som kund.

Vi samarbetar med de största leverantörerna för att kunna hålla en snabb leveransservice och mycket hög produktkvalitet. Vi lagerför det mesta av våra produkter men har snabba och regel-bundna leveranser om någon produkt skulle vara slutsåld.

Välkommen in till oss!

Malmö
Agnesfridsvägen 191
213 75 Malmö

Tel: 040-31 22 40 (Vard. 8.00-17.00)
Fax: 040-31 22 59
Lagerfax: 040-31 22 54

Öppettider Utställningen Lager Proffsbutik
Mån – Fre: 10:00 – 18:00 07:00 – 16:00 07:00 – 16:00
Lör: SE NEDAN SE NEDAN SE NEDAN
Sön: Stängt Stängt Stängt

Ängelholm
Metallgatan 12
262 72 Ängelholm

Tel: 0431-159 10
Fax: 0431-159 20

Öppettider Utställningen Lager Proffsbutik
Mån – Fre: 09:00 – 16:00 09:00 – 16:00 09:00 – 16:00
Lör: SE NEDAN SE NEDAN SE NEDAN
Sön: Stängt Stängt Stängt

Lördagar Stängt från V26 – V32  Åter öppet lördagar från den 20/8

Övriga tider vänligen ring 070-9910752. Detta gäller butik, lager mm

OBS! VARDAGAR EFTER 17,00 KAN VERKTYG ETC HANDLAS VIA INGÅNG LAGER ELLER UTSTÄLLNING. FÖR UTLEVERANS KÖR IN GENOM GRINDARNA OCH RING PÅ KLOCKAN UTANFÖR PORTEN.

SPECIELLA ÖPPETTIDER 2016


24/6 MIDSOMMARAFTON – FREDAG STÄNGT


25/6 MIDSOMMARDAGEN – LÖRDAG STÄNGT


5/11 ALLA HELGONS DAG – LÖRDAG STÄNGT


24/12 JULAFTON – LÖRDAG STÄNGT


26/12 ANNANDAG JUL – MÅNDAG STÄNGT


31/12 NYÅRSAFTON – LÖRDAG STÄNGT  

 


Tommy Åberg
VD
040-31 22 40
tommy.aberg@kerma.se

Peter Viktorsson
Ekonomiansvarig
040-31 22 58
peter.viktorsson@kerma.se

Marcus Fridh
Inköpsansvarig
040-31 22 56
marcus.fridh@kerma.se

 

Jimmy Hansson
Proffsbutik / Projekt
040 31 22 44
jimmy.hansson@kerma.se

Marcus Rosenberg
Projekt/Kvalite
040-31 22 49
marcus.rosenberg@kerma.se

Mikael Paulsson
Arkitekt/försäljning
040-31 22 52
mikael.paulsson@kerma.se

Peter Svensson
Försäljning Malmö, Ängelholm
040-31 22 53
peter.svensson@kerma.se

Ida Landgren
Försäljning Malmö
040-31 22 46
ida.landgren@kerma.se

Connie Johansen
Försäljning Malmö
040-31 22 45
connie.johansen@kerma.se

Inga-Lena Thunberg
Försäljning, Ängelholm
043-11 59 10
040-31 22 48
inga-lena.thunberg@kerma.se

Frågor? Skriv gärna till oss

Följ oss på Facebook

Back to Top